Darmowa dostawa od 400,00 zł

Świece dymne - fajerwerki z efektem dymu

2022-06-29
Świece dymne - fajerwerki z efektem dymu

Świece dymne zaliczają się do kategorii zwanej potocznie dymy. Są to produkty pirotechniczne, które po odpaleniu generują efekt gęstego dymu o różnym kolorze. Różnią się od siebie długością, kolorystyką oraz intensywnością efektu wizualnego i sposobem odpalania. Świece dymne składają się z puszki bądź tekturowej tuby, wypełnionych specjalnym materiałem pirotechnicznym o charakterze dymotwórczym. Niektóre z nich odpala się tradycyjnie przy użyciu lontu, niektóre za pomocą zapalnika lub zawleczki. Do wyboru są świece dymne białe, żółte, pomarańczowe, czerwone, zielone, niebieskie, fioletowe oraz czarne.

Świece dymne znane są też jako race dymne. Wielokolorowy dym sprawia, że znajdują szerokie zastosowanie w różnych miejscach i o różnym charakterze. Oprócz wykorzystania ich ze względu na bardzo ciekawy efekt wizualny, służą również ograniczeniu widoczności lub używa się ich w celach sygnalizacyjnych.

Świece dymne - zastosowanie

Świece dymne to fajerwerki często wykorzystywane przy oprawie stadionowej (zaraz obok czerwonych rac morskich) w związku z meczami i różnymi wydarzeniami, gdzie pojawiają się kibice. Dzięki różnym kolorom świec dymnych, można je dopasować do barw swojego ulubionego klubu.

Używane są również w produkcjach filmowych oraz w teatrach i na widowiskach. Jak również na pokazach mody oraz podczas sesji fotograficznych do zdjęć studyjnych i plenerowych.

Świece dymne, ich kolorystyka i efekt dymu znajdują również szerokie zastosowanie przy zabawach i grach paramilitarnych oraz sportach związanych z ASG i Paintball, a także w ćwiczeniach wojskowych oraz rekonstrukcjach walk historycznych.

Fajerwerki z efektem dymu, czyli świece dymne, powinny zawierać szczegółowe opisy zawierające klasę CE, ilość sztuk w opakowaniu, średni czas działania, a także rodzaj efektu pirotechnicznego i sposób bezpiecznego odpalania. Ważne, żeby świece dymne używane w bliskości ludzi były nieduszące oraz nietrujące i bezpieczne w użyciu. Zawsze i tak przy odpalaniu świec dymnych należy ściśle stosować się do zalecanej instrukcji oraz zachować wszelki środki ostrożności.

Jako jeden z największych dystrybutorów pirotechniki w kraju, mamy produkty wyłącznie od sprawdzonych i renomowanych firm. Mają wszystkie niezbędne atesty i zezwolenia oraz wszelkie potrzebne informacje.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1484 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-05
Super sklep.
2024-03-24
Bardzo szybka dostawa . Polecam
pixel