Darmowa dostawa od 400,00 zł

Świece dymne

( ilość produktów: 101 )
Świece dymne to artykuły z kategorii produktów pirotechnicznych / fajerwerków. Zazwyczaj używane podczas sesji zdjęciowych, gier paintballowych, gier ASG czy podczas meczy na stadionach ze względu na ich estetyczny efekt (połączony z racami świetlnymi). Znajdują także zastosowanie w przemyśle filmowym, gdzie służą do tworzenia scenografii. Popularność świece dymne zawdzięczają przede wszystkim łatwości użycia - wystarczy je zapalić lub wyciągnąć zawleczkę, by uzyskać charakterystyczny, gęsty dym.

W ofercie hurtowni-fajerwerki.pl znajdziesz szeroki wybór artykułów pirotechnicznych, w tym świece dymne. Oferujemy różne rozmiary i kolory świec dymnych, dopasowując się do preferencji klientów, oferując produkty o różnym zastosowaniu i sposobach odpalania. Wszystkie dostępne w naszej ofercie świece dymne są bezpieczne w użytkowaniu - są nietrujące, nie drażniące oraz posiadają odpowiednie certyfikaty.

Świeca dyma - zalety

Zaletą świece dymnej jest długi czas palenia. Po zapaleniu mogą świecić nawet przez dwie minuty, choć zazwyczaj ten czas jest nieco krótszy (ok. 1 minuty). Otrzymany efekt przypomina race, więc dym nie drażni ani nie podrażnia użytkowany zgodnie z instrukcją. Nie ma obaw o zatrucie czy potencjalne uczulenie. Świeca dymna jest aktywowana przez odpalenie lontu lub wyciągniecie zawleczki czy sznurka. Producenci przeważnie zalecają odpalanie w pozycji pionowej, na płaskiej i stabilnej powierzchni.

Świeca dymna, nazywana także zasłoną dymną, zwykle kojarzona jest z racą. Składa się z mieszanki pirotechnicznej zawierającej chlorany i azotany potasu. Te składniki łączą się z substancją nadającą charakterystyczny kolor, który może odzwierciedlać barwy danego zespołu sportowego czy innych preferencji. Mieszanka ta jest umieszczana w szczelnym pojemniku, najczęściej wykonanym z tektury, zakończonym system zapalającym np. lontem.

ŚWIECE DYMNE

Użyj świecy dymnej do uzyskania efektu kolorowego dymu. Idealnie sprawdzają się podczas sesji fotograficznych, przy oprawach meczowych czy innych wizualnych realizacjach.

Jest kilka sposobów odpalania świec dymnych. Świece dymne są podzielone na kategorie w zależności od sposobu odpalania:

  • Świece z lontem, które należy podpalić i szybko oddalić się na bezpieczną odległość,
  • Granaty dymne, które aktywuje się przez ściągnięcie charakterystycznej zawleczki i odrzucenie na rekomendowaną przez producenta odległość,
  • Świece z pocierką/draską, zwane również bezogniowymi, które zapala się poprzez potarcie draską dołączoną do zestawu.

Świece dymne kolorowe

Świece dymne kolorowe cieszą się dużą popularnością ze względu na efekt estetyczny. Stosuje się je na masowych imprezach czy wydarzeniach okolicznościowych, w tym także na ceremoniach ślubnych. Coraz częściej wykorzystuje się je również w sesjach fotograficznych. Kolorowe świece dymne idealnie nadają się do pokazów artystycznych, a także w formie stonowanych kolorów na uroczystościach weselnych. Czarne i białe świece dymne są wykorzystywane w filmach do imitacji pożaru, a białe są używane przez specjalistów do testowania wentylacji. Wybierz odpowiedni kolor świecy dymnej w sklepie hurtownia-fajerwerki.pl

Świece dymne do ręki

Świece dymne do ręki oficjalnie prawie w ogóle nie istnieją i zazwyczaj producent zaleca ich ustawienie na ziemi ze względu na emitowane ciepło. Często natomiast można zauważyć, że klienci używają świec dymnych do ręki, których korpus nie nagrzewa się, co umożliwia ich trzymanie podczas odpalania, co jest przydatne na stadionach. Zaleca się używanie ich na zewnątrz, w miejscach bez zadaszenia, szczególnie gdy nie ma silnego wiatru. Natomiast jest to użytkowanie świec dymnych niezgodnie z ich instrukcją obsługi.

Jaka jest cena świecy dymnej?

Ceny kolorowych świec dymnych są różnorodne i zależą od wielu czynników. W zależności od rozmiaru mogą kosztować kilka złotych. Cena obejmuje podstawowe modele używane na imprezach okolicznościowych. Niektórzy producenci oferują zestawy różnokolorowych świec dymnych, co pozwala na stworzenie niepowtarzalnej atmosfery mimo ich niskich cen.

Sklep hurtownia-fajerwerki.pl oferuje profesjonalny asortyment kolorowych świec dymnych przez cały rok, nie tylko w okresie świąt czy Sylwestra. Dzięki temu zapewniamy konkurencyjne ceny i wyróżniamy się na rynku.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1485 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-13
Szybka i profesjonalna obsługa A sam zamówiony towar rewelacyjny Dzięki i pozdrawiam
2024-03-31
Szybka i profesjonalna obsługa.
pixel