Darmowa dostawa od 400,00 zł

Zimne ognie

( ilość produktów: 116 )

Zimne ognie to jedne z najpopularniejszych i najtańszych fajerwerków na terenie Polski. Najczęściej stosowane w okresie świątecznym czy sylwestrowym. Produkty te znajdują zastosowanie również na uroczystościach typu śluby, wesele, urodziny czy inne imprezy okolicznościowe. Coraz popularniejsze stają się długie zimne ognie. W dodatku są sprzedawane w pięknych zdobionych opakowaniach. Efekt zimnych ogni prezentuje się fenomenalnie i nadaje całej atrakcji prestiżowego charakteru.

Zimne ognie - jak ich używać?

 1. Zimne ognie kupuj je tylko w legalnych sklepach z artykułami pirotechnicznymi. Zawsze sprawdzaj, czy posiadają one oznaczenie CE.

 2. Przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi i postępuj zgodnie z nią.

 3. Przechowuj produkt w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i źródeł światła.

 4. Używaj ich tylko na otwartym terenie, z dala od budynków, ludzi i zwierząt.

 5. Nie używaj wyrobu w miejscach, gdzie jest wysokie zagrożenie pożarowe, takich jak suche trawy, lasy lub w pobliżu materiałów łatwopalnych.

 6. Nie próbuj ich modyfikować ani przerabiać.

 7. Nie trzymaj ich w rękach, nie zbliżaj do twarzy ani innych części ciała, nie wrzucaj do otwartego ognia ani do wody.

 8. Używaj tylko w obecności dorosłych i zawsze zachowaj ostrożność.

 9. Po użyciu, upewnij się, że zimne ognie są całkowicie wygaszone i schłodzone, zanim je wyrzucisz.

Pamiętaj, że używanie zimnych ogni jest zabawą, ale wymaga odpowiedzialności i ostrożności, aby uniknąć niebezpieczeństwa i wypadków.

Ognie zimne - jakie są rodzaje?

Zimne ognie można rozróżnić ze względu na:

 • długość drutu,
 • czas trwania efektu,
 • grubość,
 • ilość sztuk w opakowaniu

W ofercie sklepu hurtownia-fajerwerki.pl znajduje się wiele różnych rodzajów zimnych ogni. Od 10 cm do nawet 90 cm. Najbardziej popularne są te o długości 70 cm. To je przeważnie wykorzystuje się podczas uroczystości ślubnych.

Czy zimne ognie są zimne?

Warto wiedzieć, że „zimne ognie” wcale nie są tak zimne jak wskazywałaby nazwa. Trzeba zachować ostrożność przy ich odpalaniu (jak przy każdym innym produkcie pirotechnicznym!). Szczególną cechą tych produktów jest również wysoka skłonność do wchłaniania wilgoci. Dlatego do samego końca należy je przechowywać w suchym środowisku.

Zimne ognie to kawałek pręta, który w 3/4 długości jest pokryty masą, która jest zmieszana z prochem i przyczepiona do drutu. Paląc się, ma za zadanie wytworzyć duże ilości iskier. Większość zimnych ogni ma kształt prostego pręta, lecz zdarzają się również takie, które przyjmują inne kształty na przykład: serca, cyfry, gwiazdki czy zwierzęta. Masa, z której jest skonstruowany sztuczny ogień, nie tylko składa się z prochu. To w 50% z azotan baru oraz opiłki żelaza.

Zimne ognie podczas świąt Bożego narodzenia

Zimne ognie świąteczne są nieodłącznym elementem imprezy sylwestrowej i tego dnia zużywa się ich najwięcej. Poza tym są bardzo popularne w wersji świątecznej tj. zimne ognie świąteczne z opakowaniem dekorowanym ikoną świętego Mikołaja, bałwana, aniołka, choinki czy innych symboli świąt. Stosuję się je na różnego rodzajach uroczystościach. Najczęściej są to urodziny, imprezy firmowe, śluby, nowy rok czy wigilia Bożego narodzenia.

Tradycja świątecznych zimnych ogni sięga daleko wstecz, a ich znaczenie ma różne odniesienia kulturowe. Świece, które symbolizują światło, nadzieję i odrodzenie, od zawsze odgrywały istotną rolę w kulturze świątecznej. Ich płomień dodaje uroku, wprowadza romantyczną aurę i tworzy niepowtarzalny nastrój.

Zimne ognie podczas Świąt Bożego Narodzenia są symbolem nadziei, światła w ciemnościach i magii tego wyjątkowego okresu. Ich blask dodaje uroku, wprowadzając niepowtarzalną atmosferę do naszych domów i serc. Bez wątpienia, to jeden z najpiękniejszych elementów tego magicznego czasu, który pomaga nam celebrować i doceniać piękno Świąt Bożego Narodzenia.

Zimne ognie na pierwszy taniec na weselu

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak sprawić, aby pierwszy taniec na waszym weselu był wyjątkowy i zapierający dech w piersiach? Szczegóły mogą wiele zmienić, zastosowanie zimnych ogni podczas pierwszego tańca nie tylko dostarcza spektakularnego wizualnego efektu, ale również symbolizuje namiętność płonącą pomiędzy nowożeńcami. Wyobraźcie sobie poruszającą się parę otoczoną iskrzącymi zimnymi ogniami w trakcie pierwszego tańca. Zimne ognie na pierwszy taniec sprawią, że ta chwila stanie się niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich gości oraz pary młodej, a urokliwe iskry zimnych ogni zapadną wszystkim w pamięci i nadadzą tej chwili romantyczny klimat.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1540 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Wszystko ok
2024-06-03
wszystko zgodnie z opisem. działa efekt zrobił to co trzeba. godne polecenia. obsługa najwyższy poziom.
pixel