Darmowa dostawa od 400,00 zł

Sylwester 2020 w Warszawie bez fajerwerków

2021-09-21
Sylwester 2020 w Warszawie bez fajerwerków

Choć fajerwerki bywają wykorzystywane przy okazji różnych imprez i wydarzeń, to pokazy sztucznych ogni najbardziej kojarzą się z Sylwestrem. Efektowne i spektakularne witanie Nowego Roku to niezmiennie tradycja na całym świecie. Nocne niebo rozbłyskujące setkami fajerwerków o przeróżnych kształtach i kolorach to wyjątkowa atrakcja sylwestrowa.

Oczywiście są zwolennicy i przeciwnicy pirotechniki, jednak Sylwestra bez pokazu fajerwerków trudno sobie wyobrazić.

Jakież więc rozczarowanie musiało towarzyszyć fanom sztucznych ogni w Warszawie w Sylwestra 2020 roku. Okazuje się, że Warszawa była jedyną metropolią na świecie bez sylwestrowego pokazu fajerwerków. Tylko nasza stolica spośród wszystkich europejskich nie powitała roku 2021 pokazem fajerwerków. Przeciwnie do innych światowych metropolii, które z roku na rok robią coraz bardziej spektakularne pokazy fajerwerków.

Sylwester bez pokazu sztucznych ogni

Władze naszej stolicy zrezygnowały z tej formy witania Nowego roku, co ciekawe także inne miasta w Polsce poszły za tym przykładem. Moda na ciche obchodzenie Sylwestra stała się więc cechą miast w naszym kraju. Choć nie podjęto nawet próby użycia cichych fajerwerków.

Wprawdzie oprócz Polski także Szanghaj zrezygnował z sztucznych ogni, ale Nowy Rok witany był tam efektownym pokazem dronów. Pozostałe stolice na świecie prześcigają się w jak najhuczniejszych obchodach Sylwestra. Fundacja Pozytywne Emocje podaje, że w 2020 roku prawie cały świat świętował ten dzień witając Nowy Rok bardzo hucznie. Metropolie światowe organizując jak najefektowniejsze pokazy fajerwerków uczyniły z tego atrakcję, która zachęca do przyjazdu turystów, także z zagranicy.

Najlepsze pokazy sztucznych ogni

Portal internetowy cnTraveler.com uznał, że najlepszym miejscem sylwestrowych wyjazdów był Reykjavik z pokazami sztucznych ogni. Ponieważ wpływy ze sprzedaży fajerwerków wzmacniają budżet islandzkiej służby poszukiwawczo-ratowniczej, na Islandii kupowanie sztucznych ogni traktuje się jak obowiązek narodowy. Sylwestrowe pokazy fajerwerków uatrakcyjniają syreny strażackie i okrętowe.

Portal zaliczył też do ciekawszych miejsc stolicę Szkocji Edynburg, gdzie odbył się pochód w strojach Wikingów opatrzony muzycznym podkładem. Tło tych atrakcji stanowił pokaz sztucznych ogni nad zamkiem w Edynburgu.

Tradycyjnie i niezmiennie na czele zestawienia jest nowojorski Time Square oraz opera w Sydney z milionem obserwatorów pokazu.

Na uwagę zasłużyła też Kopenhaga z lokalnym pokazem fajerwerków. Duńczycy szampana pili przy migoczących Ogrodach Tivoli i rzymskich rakietach. Amsterdam tradycyjnie Nowy Rok powitał pokazem podziwianym ze Skinny Bridge nad rzeką Amstel.

Pod Bramą Brandenburską w Berlinie na hucznym świętowaniu zebrało się milion osób. Pokazy sztucznych ogni i laserowe bawiły do samego rana.

Spośród sylwestrowych beach party w 2020 roku cnTraveler.com zaliczył imprezę na wyspie Koh Phangan i Goa w Tajlandii. Brazylijski Sylwester na Copacabanie jest tak popularny, że na plaży należało być przed 22:00, żeby udało się zająć miejsce widokowe.

Zestawienie portalu nie objęło z oczywistych względów miast w Polsce.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1540 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-24
świetna i szybka obsługa
2024-06-23
szybka i sprawna realizacja zamówienia
pixel