Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rzymskie ognie - 4 fakty

2020-05-09
Rzymskie ognie - 4 fakty

Rzymskie ognie są niezwykle popularnym rodzajem sztucznych ogni w naszym sklepie z fajerwerkami, co sprawia, że z powodzeniem odpalane są na większości imprez jak Sylwester, wesele, urodziny, czy imprezy firmowe. Jakość efektu, widowiskowość i niska cena powodują, że niezwykle często znajdują się one w koszykach naszych klientów.

Czym są rzymskie ognie?

Rzymskie ognie to walcowate tuby o podłużnym kształcie, wypełnione ładunkiem pirotechnicznym. Tworzą przepiękne wielostrzałowe widowiska na niebie po odpaleniu za pomocą lontu.

Rzymskie ognie – efekty pirotechniczne

Rzymskie ognie tak jak większość fajerwerków posiada różnorodne efekty pirotechniczne, co pozwala na dobranie odpowiedniego rodzaju rzymskich ogni do pokazu. Rzymskie ognie tworzą widowisko wizualne, ale także dźwiękowe. Najczęściej spotykanymi efektami są kolorowe kulki, gwiazdki, ogony, strzały czy też wylatujące gwizdy.

Rodzaje rzymskich ogni

Rzymskie ognie można podzielić nie tylko ze względu na efekt pirotechniczny, ale również ze względu na ilość wystrzałów z jednej tuby, a także kaliber. W naszej hurtowni fajerwerków znajdują się rzymskie ognie o kalibrze od 7 do 30 mm, zapewniając różnorodność wielkości efektu pirotechnicznego. W przypadku ilości wystrzałów to w naszej hurtowni posiadamy rzymskie ognie nawet z 55 wystrzałami.

Rzymskie ognie, a bezpieczeństwo

Rzymskie ognie mogą stanowić ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia ze względu na brak możliwości zatrzymania początkowej sekwencji w przypadku niewłaściwego przymocowania fajerwerku szczególnie w przypadku rzymskich ogni o dużym kalibrze. Wszystkie są do kupienia w naszej hurtowni fajerwerków.

Rzymski ogień o kalibrze 30 mm może przebić metalową blachę o grubości 1 mm! Należy zachować szczególną ostrożność podczas odpalania tego rodzaju fajerwerków i postępować zgodnie z załączoną instrukcją.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1444 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-16
Doskonała jakość fajerwerków. Bezproblemowa obsługa, szybka dostawa i kontakt ze sprzedawcą!
2024-02-05
Szybka dostawa, towar zgodny z opisem.
pixel