Darmowa dostawa od 400,00 zł

Rekord Guinnessa w największej ilości fajerwerków wystrzeliwanych ze skafandra pirotechnicznego

2022-09-20
Rekord Guinnessa w największej ilości fajerwerków wystrzeliwanych ze skafandra pirotechnicznego

Dokonania pirotechniczne rekordowe lub pionierskie znajdują się wśród rekordów w Księdze Guinnessa. Jednym z bardziej efektownych i spektakularnych dokonań, jest rekord w kategorii największej ilości fajerwerków, odpalonych wprost z kombinezonu przeciwogniowego. Rekord padł w Grenoble we Francji 13 czerwca 2014 roku, a dokonał go Francuz Mazuel Laurent Nat. Z pewnością można uznać go za śmiałka, ponieważ ze swojego ciała wystrzelił aż 642 fajerwerki. Dokładniej mówiąc zostały wystrzelone ze skafandra pirotechnicznego, a próba okazała się rekordem Guinnessa.


Fajerwerki z Księgi Rekordów Guinnessa


Mazuel Laurent Nat podczas próby był ubrany w specjalnie zaprojektowany kombinezon pirotechniczny oraz przeciwogniowy hełm. Wsiadł na motocykl, a gdy ten ruszył, odpalone zostały fajerwerki zainstalowane na kombinezonie. Ładunki rurowe w liczbie 642 eksplodowały ze stelażu nałożonego na plecy Francuza, wystrzeliwując na boki kanonadę wystrzałów, tworzących ogniste fontanny sceniczne rozlewające się snopami iskier na wszystkie strony.


Widok był oszałamiający, a ten ruchomy pokaz fajerwerków zapisany w Księdze Rekordów Guinnessa wzbudził wśród obserwatorów ogromne emocje. Ten spektakularny, choć szaleńczy wyczyn doczekał się wpisu do Księgi Guinnessa, i znalazł swoje miejsce w historii pirotechniki.


Największa ilość fajerwerków odpalona z kombinezonu pirotechnicznego


Mazuel Laurent Nat od parunastu lat zajmuje się pirotechniką i performerem. Fajerwerki kochał już jako dziecko, więc nieuniknione było to, że będzie z nimi pracować. Francuz był pytany w rodzinnym mieście przez dziennikarza co skłoniło go do zdobycia tego niebezpiecznego tytułu Księgi Rekordów Guinnessa. Powiedział, że jest bardzo konkurencyjny i lubi stawiać poprzeczkę wysoko. Czeka na to, że będzie miał konkurencję i chciałby się martwić, że ktoś pobije jego rekord.


Laurent Nat mówił o swoim innowacyjnym kombinezonie pirotechnicznym, który był inspirowany ubraniami noszonymi przez zawodowych strażaków. Misterny kostium został w 100% wykonany z bawełny, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się ognia. Zaprojektowanie i zbudowanie zajęło tydzień. Do próby bicia rekordu musiał stanąć na szczudłach, aby móc wystrzelić fajerwerki we wszystkich kierunkach.


Żeby osiągnąć ten rekord Guinnessa w największej ilości fajerwerków odpalonych z kombinezonu pirotechnicznego, odpowiednią formę budował przez prawie dziewięć miesięcy. Musiał zbudować dużo mięśni, żeby poradzić sobie z ciężarem i presją fajerwerków.


Mazuel Laurent Nat twierdzi, że ludzie oglądający nagranie bicia rekordu mogą się bać, ale przede wszystkim są zdumieni. Obecnie jest w trakcie wymyślania nowego stroju z Alliance LED jako partnerem. Nowy kombinezon pełen możliwości, ma mu pozwolić nosić jeszcze więcej fajerwerków. Wygląda na to, że Lauren Nat może pobić swój własny rekord Guinnessa.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1533 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
realizacja szybka i zgodna z opisem
2024-06-03
wszystko zgodnie z opisem. działa efekt zrobił to co trzeba. godne polecenia. obsługa najwyższy poziom.
pixel