Darmowa dostawa od 400,00 zł

Pokazy fajerwerków w Dzień Bastylii

2022-10-22
Pokazy fajerwerków w Dzień Bastylii

Dzień Bastylii obchodzony co roku 14 lipca to we Francji święto narodowe i dzień wolny od pracy. Upamiętnia zdobycia tej znanej twierdzy paryskiej w 1789 roku podczas zamieszek, u początku Rewolucji Francuskiej. Ten zamek wybudowano pod Paryżem jako część umocnień dla celów obronnych. Bastylia z czasem stała się twierdzą królewską służącą za więzienie, oraz symbolem ucisku ludu i absolutnej władzy Ludwika XVI. W późniejszym czasie zdobyta Bastylia została zburzona.


Dzień zdobycia Bastylii przez lud paryski jest we Francji hucznie obchodzony. Tłumy Francuzów corocznie gromadzą się tłumnie na Polach Elizejskich, żeby świętować to ważne wydarzenie w historii narodu. Wielkie widowisko i show rozpoczynają parady oraz defilady wojskowe z udziałem francuskich urzędników i gości z zagranicy Polami Elizejskimi. Prezydent Francji dokonuje uroczystego przeglądu wojsk. Odbywają się pokazy lotnicze Air Force oraz różnego rodzaju koncerty. Można zwiedzać Luwr za darmo, większość sklepów i punktów handlowo-usługowych jest otwartych. W Dniu Bastylii remizy strażackie w całym Paryżu zamieniają się z w nieformalne miejsce spotkań i rozrywki.


Dzień Bastylii z pokazem fajerwerków


Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Bastylii jest co roku widowiskowy pokaz fajerwerków przy Wieży Eiffla. Spektakularny pokaz pirotechniczny zwykle kończy świętowanie Dnia Bastylii, a rozpoczyna się o godzinie 23 i trwa około 30 minut. W roku 2022 fajerwerkom towarzyszył występ orkiestry, były także wystrzeliwane z Ogrodów Trocadero.


Wspaniały pokaz sztucznych ogni przy wieży Eiffla można obserwować z dowolnego miejsca, z którego widać słynną wizytówkę Paryża. Pokaz fajerwerków na Dzień Bastylii jest także transmitowany przez większość francuskich stacji telewizyjnych.


Pokazy fajerwerków z okazji Dnia Bastylii odbywają się na placu Trocadero, tuż obok wieży. Sztab profesjonalnych specjalistów od pirotechniki przygotowuje pokaz już przez kilka dni przed Dniem Bastylii. Wszystko musi być zsynchronizowane, zainstalowane na placu i dopięte na ostatni guzik. Przed ewentualnymi zdarzeniami, chronią zabezpieczające systemy ogniowe. Ponieważ wieża Eiffla jest najważniejszym obiektem do zwiedzania, ładunki na niej są instalowane jedynie w 4 godziny przed samym pokazem.


Fajerwerki w Dniu Bastylii


Pokaz fajerwerków przy wieży Eiffla wieńczący Dzień Bastylii stwarza niesamowitą, fascynującą i porywającą atmosferę. Efektowne sztuczne ognie odpalane są w idealnej synchronizacji z muzyką. Wystrzeliwane zostają piętrowo, kaskadowo i spiralnie. Cały efekt potęgują lasery i gra świateł.


Uczestnicy i obserwatorzy pokazu fajerwerków w Dzień Bastylii są zawsze zachwyceni tym niesamowitym, imponującym i kolorowym widowiskiem. Sztuczne ognie wylatują spod stóp wieży, a także rozbłyskują wysoko w powietrzu. Cała przestrzeń dookoła wieży wypełniona jest ferią kształtów, kolorów i różnych efektów pirotechnicznych. Oglądając pokaz fajerwerków w Dniu Bastylii, ma się wrażenie, że cała wieża Eiffla wręcz eksploduje kaskadą świateł i lśni niesamowitym blaskiem. Sztuczne ognie przy tym są niesamowicie efektownym tłem dla tej majestatycznej budowli. Z całą pewnością pokaz fajerwerków na Dzień Bastylii jest spektakularnym widowiskiem na skalę światową, które warto obejrzeć, choćby na filmach.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1485 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-15
Obsługa szybka i sprawna. Zastrzeżeń brak.
2024-03-24
Bardzo szybka dostawa . Polecam
pixel