Darmowa dostawa od 400,00 zł

Pirotechnika w Polsce

2021-07-27
Pirotechnika w Polsce

Pokazy pirotechniczne to w Polsce wciąż zbyt mało doceniana dziedzina. Fajerwerki są dość popularne i niemal zawsze towarzyszą imprezie sylwestrowej, koncertom, różnym eventom, a nawet prywatnym imprezom. Jednak daleko nam do choćby Ameryki, gdzie fajerwerki to nieodłączny element uroczystości państwowych, stanowych, prywatnych i wielu innych.

Sytuację pirotechniki w naszym kraju jeszcze pogorszył fakt, że w Sylwestra 2019 roku Warszawa była jedyną metropolią światową bez fajerwerków. Władze stolicy zrezygnowały z pokazów, inne miasta  poszły tym śladem.

Pirotechnika w Polsce stosowana jest coraz rzadziej, są przeciwnicy huków, ale i wciąż wielu zwolenników spektakularnych widowisk światła, kształtów i kolorów. Dlatego podejmowane są działania w celu poprawy wizerunku i promocji branży pirotechnicznej, a także edukacji środowisk z nią związanych.

W Polsce jest kilka fundacji  zajmujących się pirotechniką, pozostaje pytanie, czy uda się poprawić świadomość w społeczeństwie.

Fundacja Pozytywne Emocje

Fundacja Pozytywne Emocje jest największą w Polsce reprezentacją specjalistów z branży pirotechnicznej, przekazującą sprawdzone i rzetelne aktualności. Zajmuje się obalaniem mitów w tym temacie i dostarczaniem wiarygodnej ekspertyzy oraz zwróceniem uwagi na pozytywne zachowania i praktyki przy używaniu fajerwerków. W tym celu powstał Kodeks 10 praktyk z certyfikatem norm.

Misja Fundacji to działalność edukacyjna dotycząca zasad bezpieczeństwa, kultury i używania fajerwerków zgodnie z prawem pirotechniki. Kolejne cele to promowanie odpowiedzialnego społecznie rozwoju zasad w branży oraz wsparcie i inicjacja prac naukowo-badawczych w zakresie ochrony środowiska i ekologii. Fundacja stara się też utrzymywać dialog z właściwymi władzami, organizacjami społecznymi przeciwnymi fajerwerkom.

Fundacja Pozytywne Emocje organizuje imprezy i akcje informacyjne, promocyjne szkolenia i konferencje. Dostarcza różne materiały informacyjne, szkoleniowe i promocyjne. Prowadzone są wszystkie działania związane z kształtowaniem odpowiedzialnego rozwoju branży dzięki komunikacji z podmiotami związanymi z pirotechniką.

Fundacja oferuje darmową pomoc prawną prywatnym użytkownikom i organizatorom pokazów pirotechnicznych. Działalność charytatywna pomaga osobom poszkodowanym z powodu użycia fajerwerków.

Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej

Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej to kolejna odpowiedź na potrzeby podtrzymania dobrego wizerunku branży pirotechnicznej oraz edukacji w zakresie odpowiedzialnego użytkowania wyrobów pirotechnicznych środowisk z tym związanych. Fundację tworzą podmioty z największym doświadczeniem i wiedzą w branży.

Misja to ukazywanie piękna fajerwerków. Kształty, kolory i różne układy na niebie oraz okoliczności związane z radosnymi okazjami odpalania fajerwerków to bliskość osób wspólnie oglądających obrazy na niebie - choć często można też podziwiać pirotechnikę przy innych okazjach. Jest ona szeroko stosowana w oprawach meczowych, a najpopularniejszym produktem są czerwone race morskie.

Fundacja reprezentuje całą branżę pirotechniczną, dlatego mając wspólne cele, zachęca do kontaktu wszystkie podmioty na rynku, każdy może zostać partnerem. Razem skuteczniej można inicjować i realizować działania jak wsparcie, ochrona i promocja branży.

Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej ma na celu rozwój społecznej świadomości w temacie odpowiedzialnego używania fajerwerków oraz popularyzację historii i wiedzy na ich temat. Doradza i pomaga oraz szkoli kadry partnerów, reprezentuje i chroni ich prawa. Fundacja także doradza prawnie oraz w kwestii przepisów związanych z materiałami pirotechnicznymi. Celem jest też podnoszenie świadomości społecznej dotyczącej wpływu fajerwerków na środowisko.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1565 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
Wszystko super
2024-07-16
Szybka dostawa. Solidnie zapakowany towar
pixel