Darmowa dostawa od 400,00 zł

Pirotechnika sceniczna

2022-05-07
Pirotechnika sceniczna

Pirotechnika sceniczna to specyficzny dział pirotechniki, ponieważ fajerwerki są używane w bezpośredniej bliskości ludzi uczestniczących w wydarzeniu. Dlatego wyroby pirotechniczne są inicjowane za pomocą zapalników elektrycznych, najczęściej stosowanych w pirotechnice scenicznej, bez użycia tradycyjnego lontu.

Sztuczne ognie na scenę przeważnie znajdują się w kategorii pirotechnicznej CE T1 i są przeznaczone do użytku wewnętrznego. Konstrukcja sprawia, że fajerwerki sceniczne generują minimalną ilość dymu oraz zapachu. Można je oczywiście z powodzeniem stosować także w tradycyjnej pirotechnice zewnętrznej, co przy widowiskach scenicznych w plenerze często się zdarza i świetnie sprawdza.

Najpopularniejsze sztuczne ognie na scenę to fontanny iskier, ale też zależnie od możliwości wysokościowych komety i miny. Fontanny iskier na scenę wymagają 1-2 metrowej strefy bezpieczeństwa, miny i komety 3-5 metrów.

Fajerwerki sceniczne

Pirotechnika sceniczna daje ogromne możliwości jeśli chodzi o aranżację i ustawienia oraz kształty i kolory. Efektownie wyglądają fontanny iskier ustawione wzdłuż z tyłu sceny, ale też jako szpalery po bokach. Zależnie od scenariusza wydarzenia, układu sceny i wszystkiego co się na niej znajduje oraz tego gdzie będą ludzie, można w dowolny sposób zaplanować rozmieszczenie fajerwerków.

Profesjonalne firmy pirotechniczne zaaranżują całkowicie indywidualny, pirotechniczny pokaz sceniczny, który będzie idealnie pasował do scenariusza. Ważna jest dobra współpraca z artystami obrazu oraz dźwięku, ale też dobre zgranie z muzyką i ważnymi momentami. Sceniczne pokazy pirotechniczne pozwalają na wykreowanie wyjątkowej oprawy wydarzeń, szczególnie gdy są idealnie zsynchronizowane z podkładem muzycznym.

Sceniczne pokazy pirotechniczne

Koncerty, imprezy miejskie czy firmowe, gale wręczania nagród i wszelkie inne eventy realizowane na scenach, dzięki sztucznym ogniom zdecydowanie zyskują na atrakcyjności oraz randze wydarzenia. Sceniczne pokazy fajerwerków nadają całości wyjątkowego i wystrzałowego charakteru. Mogą być realizowane jako zwieńczenie wydarzeń lub w czasie kluczowych momentów jak na przykład wręczanie nagrody. Spektakularnie też wyglądają fontanny iskier wyrzucane w jakiś mocniejszych momentach utworów muzycznych. Pirotechnika sceniczna sprawdza się też w połączeniu z konfetti, najlepiej metalizowanym, które efektownie błyszczy w blasku fontann iskier.

Świetnie wyglądają fontanny iskier na scenach zapalające się, wystrzeliwane i gasnące jednocześnie stałym światłem. Bardzo ciekawy jest efekt tak zwanej meksykańskiej fali znany z meczów piłkarskich. Fontanny iskier w rzędzie wystrzeliwane jedna po drugiej i tak gasnące to wyjątkowa atrakcja jeszcze bardziej przykuwająca uwagę, szczególnie z budującym napięcie podkładem muzycznym. Dobrze też wyglądają fajerwerki na scenie rozstawione w różnych miejscach, zapalające się jednocześnie, lub w różnych momentach w zależności od tego co i gdzie akurat dzieje się na scenie.

Jakiego by efektu i wyrobów pirotechnicznych nie zastosować, pirotechnika sceniczna to coś, co nadaje wydarzeniom wyjątkowości i jest dla wszystkich uczestników niezapomnianym przeżyciem. Widowisko z użyciem sztucznych ogni i fajerwerki na scenie to dodatkowa, niezwykle efektowna atrakcja dla gości oraz organizatorów.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1484 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-05
Super sklep.
2024-03-19
Wszystko dobrze, produkt zgodny z opisem
pixel