Darmowa dostawa od 400,00 zł

Pirotechnika meczowa - oprawa

2021-10-20
Pirotechnika meczowa - oprawa

Chyba każdy kibic i nie tylko, kojarzy kolorowe dymy pojawiające się na trybunach stadionów piłkarskich podczas meczów. Wygląda to atrakcyjnie zarówno na żywo, jak i w telewizji. Jest to świetna i efektowna oprawa meczowa, które dzięki soczystej kolorystyce robi duże wrażenie. Ważne, żeby pirotechnika meczowa była wykorzystywana we właściwy sposób, to znaczy wyłącznie na trybunach. Niestety oprócz widoku kolorowych dymów trzymanych przez kibiców, można też skojarzyć race czy flary rzucane na boisko. Jest o ani rozsądne ani bezpieczne dla zawodników, mecze są przerywane, a boisko musi być uprzątane.

Dlatego zawsze należy pamiętać, że pirotechnika meczowa służy wyłącznie wykonaniu oprawy meczów na trybunach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa swojego i innych kibiców oraz zawodników.

Pirotechnika stadionowa

Oprawa meczów przy użyciu fajerwerków jest coraz popularniejsza. Staje się powoli nieodłącznym elementem na trybunach sportowych, szczególnie podczas meczów piłki nożnej. Pirotechniczna oprawa meczowa sprawia, że trybuny wyglądają bajecznie i kolorowo, ciekawym pomysłem jest wykorzystanie dymów w barwach klubowych drużyny piłkarskiej.

Skąd się wzięły fajerwerki na stadionach? Początkowo race i świece dymne to były wojskowe sygnały ratunkowe, stopniowo zaczęły pojawiać się w sporcie. Pierwszy raz pirotechnika pojawiła się jako oprawa meczowa w latach 70tych we Włoszech, które słyną z zamiłowania do piłki nożnej, a więc i celebrowania tych spotkań. Pierwsze fajerwerki meczowe to były zimne ognie odpalane w tym samym czasie. Kolejne lata przyniosły rozwój pirotechniki meczowej, doszły mocniejsze efekty pirotechniczne, dymne i świetlne, zaczęto używać flary i petardy, a najczęściej race meczowe lub race morskie.

Jakie jeszcze produkty pirotechniczne sprawdzą się jako oprawa meczów? Oprócz rac i flar na trybunach stadionów wykorzystuje się świece dymne i granaty dymne, a także petardy hukowe i hukowo-błyskowe, czasem stroboskopy czy ognie bengalskie. Najpopularniejsze jednak są te produkty pirotechniczne, które dają efekt kolorowych dymów. Są bardzo różne typy i rodzaje danych fajerwerków meczowych, różne są też sposoby odpalania.

Najwięcej możliwości wizualnych dają fajerwerki odpalane przy użyciu zawleczki, kibice mogą wykonać przy ich użyciu zsynchronizowane choreografie, odpalając też często czerwone race morskie w jednym czasie. Tego typu sposób odpalania charakteryzuje pirotechnikę meczową o lepszej mieszance pirotechnicznej, więc takie fajerwerki są droższe od lontowych. Ale czego kibice nie zrobią dla swojej ulubionej drużyny.

Jakie fajerwerki wybrać na oprawę meczową

Jak wybrać pirotechnikę meczową? Najlepiej w sklepie czy hurtowni, która oferuje szeroki asortyment fajerwerków, dzięki temu pirotechnika meczowa zaoferuje więcej możliwości jeśli chodzi o uzyskane efekty i kolory. Dobrze, jeśli profesjonalny sklep z pirotechniką zapewnia pełne doradztwo w zakresie efektów, zasad użycia i bezpieczeństwa.

Najważniejsze, żeby oprawa meczów była wykonana z użyciem produktów pirotechnicznych dobrej jakości od renomowanych i sprawdzonych producentów. Fajerwerki meczowe powinny mieć niezbędne zezwolenia i atesty, opisy techniczne i efektu wizualnego oraz zalecenia co do bezpieczeństwa użytkowania.

Jako profesjonalny organizator pokazów pirotechnicznych oraz właściciel hurtowni i sklepu z fajerwerkami PyroTech, oferujemy wszelkie możliwe materiały pirotechniczne stosowane w oprawach meczowych spełniające wszystkie kryteria. Zapewniamy również fachową pomoc oraz doradztwo.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1540 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-24
świetna i szybka obsługa
2024-06-18
Wszystko ok
pixel