Darmowa dostawa od 400,00 zł

Petardy dymne - sklep

2020-05-09
Petardy dymne - sklep

Petarda dymna zwana również flarą dymną to produkt pirotechniczny, który wytwarza dym w większej lub mniejszej ilości. W naszym sklepie internetowym z fajerwerkami znajdują się rozmaite race dymne najlepszych producentów w różnorodnych kolorach.

Petardy dymne - co i jak?

Petardy dymne mogą występować w trzech wersjach zapłonu. Wymieniamy tutaj świece: lontowe, na zapalnik i zawleczkowe. Pierwszym rodzajem petard dymnych są race lontowe zakończone lontem, który należy zapalić i odsunąć się na bezpieczną odległość. Drugim są potarciowe flary dymne odpalane za pomocą potarki. Natomiast ostatnim rodzajem rac są zawleczkowe petardy dymne odpalane za pomocą oderwania zawleczki, podobnej do granatu. Ten rodzaj rac dymnych można rzucać w przypadku niektórych produktów, jednak najbezpieczniej odpalać racę z podłoża.

Zastosowanie flar dymnych

Flary dymne najczęściej stosuje się jako scenografia do zdjęć, rekonstrukcji bitew, a także podczas ćwiczeń wojskowych. Dzięki różnorodności kolorów świec dymnych cieszą się one również podczas opraw meczowych tworzonych przez kibiców - razem obok czerwonych rac morskich. Takie race są niezwykle efektowne i tworzą wspaniałe efekty dymne, szczególnie w przypadku łączenia kolorów.

Kiedy używać takich fajerwerków?

Petardy dymne należy odpalać poza budynkami, najlepiej w dużej odległości od zabudowania, aby dym nie zafarbował elewacji. Zawsze należy jednak przeczytać instrukcję obsługi, gdzie będą podane wszelkie informacje na temat miejsca odpalenia racy. Warto również pamiętać, że w przypadku petard dymnych tak jak w przypadku większości fajerwerków zachodzi proces spalania, co oznacza, że w przypadku ich stosowania zawsze istnieje ryzyko podpalenia.

Najlepszy efekt świec dymnych uzyskujemy w bezwietrzne, nasłonecznione dni. Wtedy dym z petardy jest niezwykle gęsty i intensywny w przypadku koloru. Jednakże efekt powinniśmy dopasowywać do indywidualnych potrzeb. Wraz ze zwiększającą się ilością wiatru dym będzie mniej gęsty i mniej wyrazisty pod względem koloru.

Race dymne - sklep

W naszym sklepie posiadamy szeroką ofertę petardy dymnych do oprawy meczowej i nie tylko od najlepszych producentów polskich i zagranicznych. Wszystkie nasze fajerwerki, w tym świece dymne są certyfikowane i posiadają instrukcję w języku polskim. Nasza hurtownia fajerwerków oferuje bardzo atrakcyjne ceny petard dymnych zarówno dla stałych, jak i nowych klientów.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1540 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Jestem zadowolony .
2024-06-09
POLECAM!!!!!
pixel