Darmowa dostawa od 400,00 zł

Jak wybrać najlepsze fajerwerki

2022-04-15
Jak wybrać najlepsze fajerwerki

Fajerwerki niezmiennie mają wielu zwolenników i wzbudzają dużo emocji oraz doznań podczas podziwiania pokazów sztucznych ogni. Zachwyca bogactwo efektów wizualnych, kształtów, form i kolorystyki. Ciężko jest znaleźć lepszą i bardziej atrakcyjną oprawę imprez oraz różnych wydarzeń. Pokazy fajerwerków podkreślają ich rangę oraz wyjątkowość. Są popularne tak na dużych imprezach, jak i kameralnych wydarzeniach.

Oczywiście jest wielu przeciwników sztucznych ogni, głównie ze względu na odgłosy dźwiękowe. Chodzi tu o dobro i ochronę zwierząt, ale też małych dzieci czy osób starszych. Jednak dość dużym kompromisem i alternatywą są ciche fajerwerki. Generują pewien huk, ale dużo mniej uciążliwy. Silenty pod względem efektów wizualnych wiele nie ustępują tradycyjnym fajerwerkom. Producenci oferują coraz to nowsze ciche fajerwerki.

Póki co, największy wybór pirotechnicznych efektów wizualnych można znaleźć wśród tradycyjnych fajerwerków. Sprawdźmy, które wyrzutnie fajerwerków są najlepsze.

Najlepsze wyrzutnie fajerwerków

Właśnie wyrzutnie, inaczej zwane bateriami, to najbardziej popularne produkty pirotechniczne. Zapewniają szereg różnych efektów wizualnych i kolorystycznych, zależnie od fajerwerków wchodzących w skład wyrzutni. Różnią się kalibrem, ilością strzałów i efektami. Materiał pirotechniczny jest wystrzeliwany jeden po drugim w odstępach czasu. Producenci sztucznych ogni z roku na rok ulepszają wyrzutnie, żeby pokazy pirotechniczne z użyciem baterii były coraz bardziej atrakcyjne.

Warto tu zauważyć kwestię bezpiecznego odpalania fajerwerków. Wielostrzałowe wyrzutnie mają zwykle dość prostą konstrukcję i sposób obsługi. Dlatego są popularne i chętnie używane do pokazów sztucznych ogni.

Wielostrzałowe wyrzutnie to kompozycje różnych fajerwerków. Nie ulega wątpliwości, że największą popularnością cieszą się efekty pirotechniczne w postaci kwiecistych, kolorowych bukietów pojawiających się na niebie. Są to bardzo widowiskowe i wielobarwne kompozycje. Efekty mogą być ruchome, pionowe, kątowe panoramiczne albo mieszane. Pojawiają się wysoko, są to korony, wierzby, komety czy piwonie oraz wiele innych kształtów. Sposób prezentacji, różne kształty, wysokość i zasięg efektu, kolorystyka oraz dodatkowe elementy zapewniają najlepsze pokazy fajerwerków.

Wyrzutnie kątowe FAN

Kątowe wyrzutnie fajerwerków, tak zwane Fany mają charakterystyczną budowę. Dzięki temu generują efekty pirotechniczne jednocześnie w kilku miejscach o różnym zasięgu oraz formie i wysokości wznoszenia. W odróżnieniu od pojedynczych baterii o pionowym efekcie, rozmiar i rozmach fajerwerków jest dużo większy. Jest on wynikiem odpowiedniego, ale też dowolnego rozkładu kompozycji fajerwerków o różnym układzie w wyrzutni. Sztuczne ognie mogą wznosić ładunki pojedynczo albo w sposób mieszany, także strzelać szeroko rzędami. Widowiskowe wyrzutnie kątowe fajerwerków to wizualna uczta dla oglądających pokazy.

Rzymskie ognie

Rzymskie ognie to fajerwerki wielostrzałowe, które odpala się po kolei w odstępach czasu. Generują mniejsze efekty pirotechniczne niż wyrzutnie, jednak i tak prezentują się bardzo efektownie i najczęściej są elementem pokazów sztucznych ogni. Mają kształt tuby, z której materiał pirotechniczny jest wystrzeliwany. Różnią się kalibrem, ilością wystrzałów, efektem oraz kolorami. Efekt pirotechniczny rzymskich ogni to gwiazdki, kolorowe kule i ogony oraz strzały i gwizdy.

Zestawy DSO

Zestawy fajerwerków do samodzielnego odpalania to komplety specjalnie ułożone dla uzyskania jak najciekawszego efektu pirotechnicznego. Cieszą się dużą popularnością, bo pozwalają w prosty i bezpieczny sposób zrobić pokaz fajerwerków we własnym zakresie. Zestawy DSO to idealne sztuczne ognie na kameralne imprezy, na wesela, urodziny czy imprezy Sylwestrowe.

Zestawy pokazowe to połączone ze sobą wyrzutnie, które podpala się w jednym miejscu. DSO mają różną wielkość, ilość i rodzaj fajerwerków. Różnią się więc ilością i wyglądem efektów pirotechnicznych oraz długością trwania pokazu fajerwerków.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1565 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
Szybka dostawa ,towar zgodny . Urodziny się udało dzięki piro
2024-07-02
Ok.
pixel