Darmowa dostawa od 400,00 zł

Fajerwerki – co i jak?

2020-05-09
Fajerwerki – co i jak?

Co to są fajerwerki?

Fajerwerki to połączenie związków chemicznych, których efektem są różnokolorowe efekty świetlne. Na sztuczne ognie składają się różne procesy i dziedziny nauk, a wszystko po to, aby tworzyć przepiękne pokazy pirotechniczne, rozświetlające całe niebo.

Rodzaje fajerwerków

Fajerwerki różnią się między sobą przede wszystkim efektem wybuchu, intensywnością, kolorystyką, czy też dźwiękiem. Fajerwerki zwane również sztucznymi ogniami możemy podzielić na kilka rodzajów. W naszym sklepie występują między innymi:

  • petardy,
  • rakiety,
  • wulkany/fontanny,
  • wyrzutnie,
  • rzymskie ognie.

Petardy – huczne fajerwerki

Pierwszą grupą fajerwerków są petardy. Petardy słynną z wielkiego huku i raczej małego efektu świetlnego, a raczej błysku, czy kolorowego flashu. Nie stworzą przepięknych podniebnych widowisk, ale zadowolą wielbicieli głośnych efektów. Petardy są chętnie wykorzystywane przy odstraszaniu ptactwa i dzikiej zwierzyny.

Rakiety – najpopularniejsze sztuczne ognie

Rakiety to kolejny rodzaj fajerwerków, który stworzony jest najczęściej z tworzywa sztucznego lub papieru wypełnionego mieszanką pirotechniczną. Rakiety po odpaleniu wybuchają na odpowiedniej wysokości, dając efekty wizualne, świetlne i dźwiękowe. Rakiety to jedne z najczęściej używanych fajerwerków podczas zabaw sylwestrowych ze względu na ich dostępność oraz łatwość w obsłudze.

Wulkany/fontanny – stożkowe fajerwerki

Trzecim rodzajem fajerwerków są wulkany, fontanny. Swoją nazwę zawdzięczają wyglądowi. Stworzone są z kartonu na kształt stożka, który wypełniony jest materiałem pirotechnicznym. Wulkany, fontanny to fajerwerki, wywołujące wizualny efekt wulkanu, którego wysokość osiąga od 1 do nawet kilku metrów.

Wyrzutnie – wielostrzałowe sztuczne ognie

Innym typem sztucznych ogni są wyrzutnie fajerwerków, czyli wielostrzałowe wyroby pirotechnicznej, dające od kilku do kilkuset widowiskowych strzałów. Wyrzutnie to sztuczne ognie, tworzące wyjątkowe pokazy pirotechniczne na niebie.

Rzymskie ognie – widowiskowe fajerwerki

Ostatnim rodzajem fajerwerków są rzymskie ognie, które swoją popularnością dorównują rakietom. Są to podłużne tuby wypełnione ładunkiem pirotechnicznym. Różnią się między sobą ilością strzałów, efektami oraz wielkością kalibru, czyli masy pirotechnicznej. Im większy kaliber, tym większy rozbłysk na niebie.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1513 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Ok
2024-04-29
Obsługa na najwyższym poziomie
pixel