Darmowa dostawa od 400,00 zł

Europa zwycięzcą międzykontynentalnego festiwalu pirotechnicznego

2022-10-15
Europa zwycięzcą międzykontynentalnego festiwalu pirotechnicznego

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, wracają Konkursy i Festiwale Fajerwerków. Te największe i międzynarodowe pokazy pirotechniczne, przyciągają oraz gromadzą najlepszych organizatorów, a także widzów z całego świata. Jednym z pierwszych konkursów po przerwie, był Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków w Hanowerze 2022. Tym razem była to jubileuszowa, czyli 30-ta edycja.


Festiwal fajerwerków w Hanowerze pierwszy raz odbył się w 1991 roku i był pierwszym w Niemczech. Stopniowo stawał się w swojej klasie jednym z najpopularniejszych. To konkurs pirotechniczny o bardzo ciekawej formie i pięknym umiejscowieniu. Przez pięć letnich wieczorów, najlepsi pirotechnicy reprezentujący międzynarodowe gremium, rywalizują w barokowych, królewskich ogrodach Herrenhausen w Hanowerze. Te Ogrody uznane zostały za „najpiękniejszy ogród historyczny w Europie”.


Co roku nocne niebo nad Hanowerem rozświetlone jest kilkudziesięcio minutowym spektaklem kształtów, kolorów i dźwięków. Każdorazowo są to piękne, emocjonujące oraz spektakularne widowiska artystyczne i kulturalne.


Jubileuszowa edycja Festiwalu Fajerwerków w Hanowerze


Tegoroczna, 30-ta edycja Międzykontynentalnego Festiwalu Fajerwerków w Hanowerze miała specjalną, jubileuszową formułę. Jak zwykle było to 5 odsłon, ale podzielonych na kilka miesięcy. W 5 różnych terminach, 5 kontynentów reprezentowało 5 drużyn. Na Festiwal Fajerwerków do Hanoweru w 2022 roku przyjechali najwięksi organizatorzy ze świata pirotechniki z Australii, Azji, Ameryki, Afryki i Europy. Europę w tym roku na Międzynarodowym Festiwalu Fajerwerków w Hanowerze reprezentowała polska firma Surex.


W Ogrodach Herrenhäuser przez 5 dni od maja do września, znani artyści sceny pirotechnicznej dostarczali widzom dreszcze emocji. Wciągali ich w świat spektakularnych pokazów pirotechnicznych, do idealnie zsynchronizowanych podkładów muzycznych. Królewskie ogrody znów były niezwykłe atrakcyjnym tłem dla efektownych pokazów fajerwerków. Co roku najlepsi artyści pirotechniczni ze świata wykorzystują coraz to nowe choreografie, które zadziwiają widzów. I tym razem spektakle obrazów na nocnym niebie w pięknym otoczeniu zachwycały zgromadzonych ludzi.


Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków w Hanowerze w 2022 roku


Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków w Hanowerze w tegorocznym, 30-tym wydaniu reprezentowali:

 

  • Australia - Skylighter Fireworx – słynna na świecie firma z nowatorskim podejściem i wirtuozerią artystyczną zaskakującymi publiczność i jury. Skylighter Fireworx ma na koncie wiele wyróżnień, jak choćby na Filipinach i w USA.
  • Azja - Vulcan Display Fireworks – jedna z pierwszych takich grup na świecie i producent fajerwerków. Vulcan Display Fireworks na festiwalu w Hanowerze 2 razy odniosła zwycięstwo.
  • Ameryka - Pirotecnia Internacional – największa firma w Meksyku, łącząca nowoczesne technologie z tradycją. Pirotecnia Internacional uświetnia od 5 dekad najważniejsze wydarzenia w Meksyku.
  • Afryka - Fireworks for Africa – wciąż rozwijająca się grupa z Muldersdrift w Johannesburgu. Fireworks for Africa jest najpopularniejsza w Afryce Południowej i rozświetla wiele ważnych wydarzeń.
  • Europa – Surex – polska, rodzinna firma miała w tym roku okazję do zaprezentowania swoich umiejętności i talentu artystycznego.

 

Polski reprezentant na Międzynarodowym Festiwalu Fajerwerków w Hanowerze


Surex powstał w 1993 roku jako firma rodzinna. Dziś jest największym i najbardziej uznanym organizatorem pokazów fajerwerków w Polsce, a do tego importerem i dystrybutorem wyrobów pirotechnicznych tj. wyrzutnie fajerwerków, flary, fontanny iskier, zimne ognie. Oprócz tego firma była wyróżniana nagrodami na międzynarodowych pokazach fajerwerków. Spośród sukcesów na świecie można wymienić 1 i 2 miejsce w Pohang w Korei Południowej i 3 miejsce na konkursie w Szanghaju. Do tych sukcesów Surex może dopisać sobie zwycięstwo w wyjątkowej, tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Fajerwerków w Hanowerze.


Na tegorocznym konkursie pirotechnicznym, głównym zadaniem dla uczestników było wykorzystanie i podkreślenie elementów pięknej scenerii ogrodów Harrenhausen. Pomimo uporczywego deszczu we wrześniowy wieczór, nasza grupa na pół godziny przez zapadnięciem zmroku, wykonała program ze sztuką dramatyczną i muzyką na żywo. Choreografia zaostrzała apetyty widzów na centralne wydarzenie, czyli pokaz fajerwerków wykonany przez Surex. Widowisko i pokaz polskich reprezentantów Europy okazały się najlepiej spełnić kryteria założone przez jury. Ich decyzją Surex zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Fajerwerków w Hanowerze w 2022 roku.


Gratulujemy zwycięstwa!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1513 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Polecam
2024-05-11
Jestem bardzo zadowolona zarówno z kontaktu zjak i z całej obsługi zamówienia.Polecam i pozdrawiam całą ekipę .
pixel