Darmowa dostawa od 400,00 zł

Ekologiczne fajerwerki od marki Gaoo Spectrum

2023-04-18
Ekologiczne fajerwerki od marki Gaoo Spectrum

Powstała w 2006 roku Gaoo Fireworks to nowa marka fajerwerków od firmy niemieckiej Fireworks Europe Innovation Sp. z o.o. W roku 2010 narodził się pomysł o ekologicznej pirotechnice, którego efektem jest marka własna Gaoo Spectrum. Co wyróżnia fajerwerki Gaoo Spectrum spośród innych? Fakt, że są to ekologiczne fajerwerki. Ich powstanie jest efektem analizy zjawisk społecznych i przyrodniczych, w tym oczekiwań ludzi troszczących się o ekologię i środowisko. Punktem wyjścia był fakt, że fajerwerki podczas eksplozji zanieczyszczają środowisko szkodliwymi metalami ciężkimi.


Nawiązano współpracę z Polską Akademią Nauk i polskim profesorem będącym autorytetem w dziedzinie fizykochemii, który rozpoczął badania nad formułą eko. W wyniku paru lat badań, eksperymentów i testów naukowych we współpracy z profesorem, firma posiadła unikalną wiedzę w temacie produkcji ekologicznych fajerwerków. Po 7 latach w 2017 roku złożone zostały wnioski patentowe. Linia ekologicznej pirotechniki marki Gaoo Spectrum uzyskała europejski patent honorowany w 27 krajach Unii Europejskiej, patent niemiecki, 2 polskie oraz szwajcarski i brytyjski.


Jakość i bezpieczeństwo


Gaoo Spectrum to wysokiej jakości, innowacyjne produkty pirotechniczne. Dla marki najwyższa jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania są najważniejsze. Dbając o jakość jako o priorytet, marka podjęła się więc połączenia jej z bezpieczeństwem i dbałością o środowisko. Poszukiwano rozwiązań mogących sprostać oczekiwaniom klientów i rynku, oraz wyzwaniom relacji człowiek – technologia – środowisko. To spore wyzwanie, ale specjaliści z Fireworks Europe Innovation są pasjonatami pirotechniki, a jednocześnie fachowcami z dużą wiedzą w tej dziedzinie.


Marka Gaoo Spectrum działa odpowiedzialnie w stosunku do środowiska i ludzi. Zależy jej na opracowywaniu i wytwarzaniu produktów pirotechnicznych w sposób bezpieczny, ale też z nastawieniem na bezpieczeństwo użytkowania. Powstające odpady poprodukcyjne są poddawane recyklingowi, a te których nie można, właściwie utylizowane. Poza tym produkty pirotechniczne Gaoo Spectrum poddawane są wielu testom i kontrolom. Produkowane są zgodnie z właściwymi certyfikatami i normami, potwierdzającymi najwyższe standardy jakości oraz bezpieczeństwa.


Opatentowana eko formuła


Celem podjętych w 2010 roku prac nad ekofajerwerkami i ich efektem, jest nowatorska formuła Gaoo Spectrum opracowana w taki sposób, żeby szkodliwe dla środowiska składniki nie mogły się rozwiązać i go skażać. Zespół badawczy dążył do związania podczas inicjacji ładunku szkodliwych metali ciężkich, i zamknięcia ich w nierozpuszczalnym w ekosystemie sorbencie. Po badaniach i testach opracowano skład chemiczny, który jest zdolny do wiązania z nim szkodliwych składników.


Unikalny charakter tej formuły polega na wykorzystaniu specjalnego, opracowanego tworzywa sorpcyjnego, który wiąże szkodliwe jony metali ciężkich z sorbentem, a rozpuszczalność metali w ekosystemie znacznie spada. Podczas wybuchu ładunku następuje bezpośredni kontakt sorbentu z jonami i ich pochłonięcie. Jony zawarte w opadzie po wybuchu znajdują się w sorbencie, który nie rozpuszcza się w wodzie. Dzięki temu w wodach gruntowych i w zbiornikach wodnych gdzie odbywają się pokazy, znacznie zmniejsza się zawartość jonów metali ciężkich, w zakresie 50 – 90 %. Dla biosfery fajerwerki stają się więc mniej szkodliwe.


Jedyne w Europie ekologiczne fajerwerki


Ekologiczne fajerwerki marki Gaoo Spectrum z nowym, unikalnym składem przyjaznym dla środowiska zostały opracowane jako pierwsze w Europie i nikt inny tu ich nie produkuje. Opatentowane rozwiązanie i ekologiczne produkty pirotechniczne zostały docenione na wielu konkursach w Niemczech oraz w Polsce. Wyrazem uznania dla wieloletnich badań i opracowań, dla starannej pracy, skupienia się na rozwoju i troski o jakość oraz bezpieczeństwo, jest otrzymanie wielu prestiżowych wyróżnień i nagród dla opatentowanej formuły ekologicznej Gaoo Spectrum.


Technologia ekologiczna znajduje zastosowanie zarówno w pirotechnice amatorskiej, jak i profesjonalnej, w fajerwerkach głośnych i cichych. Jest to alternatywa dla tradycyjnej pirotechniki, dzięki której ta branża może stać się eko i być przyjazna dla osób troszczących się o środowisko naturalne. Pokazami fajerwerków można zachwycać się bez obawy o nie, dzięki najlepszym efektom pirotechnicznym. Różnorodność pod kątem efektów, kształtów i rozmiarów sprosta wymaganiom nawet wymagających osób oraz wyjątkowych wydarzeń.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1533 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-03
Sprawna obsługa. Bez problemów.
2024-06-02
Dziękuję za profesjonalną obsługę!!
pixel