Darmowa dostawa od 400,00 zł

Czym są ciche fajerwerki?

2020-12-01
Czym są ciche fajerwerki?

Jak działają ciche fajerwerki?

Ciche fajerwerki to tzw. „silenty” – zapewniają dokładnie te same wrażenia wizualne i podobnie jak klasyczne fajerwerki oferują ten sam zakres kolorystyczne oraz efekty świetlne. Można więc śmiało wśród silentów znaleźć takie sztuczne ognie, które będą świeciły się całą feerią barw i dodatkowo zaprezentują całą gamę efektów świetlnych – począwszy od wybuchów kulistych, przez świetliki po eksplozje znacznikowe. Dzięki temu w wersji cichej, a więc bez charakterystycznego huku i wystrzału niosącego się wiele kilometrów, zrealizować można w zasadzie każdy pokaz, jaki tylko zostanie zaplanowany.

Jakie są ceny za ciche fajerwerki?

Koszt zakupu cichych fajerwerków nie powinien różnić się od zakupu klasycznych sztucznych ogni, które wraz ze swoimi wybuchami pozostawiają rozpoznawalny efekt akustyczny. Oznacza to, że przy planowaniu np. pokazu fajerwerków na imprezę masową w wersji z głośnymi fajerwerkami, ewentualna zmiana koncepcji artystycznej na cichy pokaz, nie trzeba obawiać się, że nagła zmiana założeń zrujnuje cały budżet na wydarzenie. W tej samej cenie można więc nabyć silenty w tych samych rodzajach, co wersje głośne.

Dlaczego warto rozważyć ciche fajerwerki na swoim pokazie?

Za stworzeniem cichych fajerwerków przemawiała rosnąca wśród społeczeństwa chęć przeżywania pokazów tego typu bez zbytniego obciążania lokalnych zwierząt. Wiele osób zgadza się na to, że pokaz fajerwerków może być równie interesujący dla widza, jeśli na niebie wybuchać będą kolejne kolorowe fajerwerki, ale bez przeszywającego okolicę huku. Zwłaszcza dla ludzi, którzy miejskie pokazy fajerwerków śledzą z odległości nawet kilku kilometrów, brak charakterystycznego odgłosu wystrzału wcale nie zabiera radości z obserwowania starannie przygotowanego show. W większości przypadków taki skrzętnie zaplanowany i zorganizowany pokaz jest dodatkowo wzmacniany muzyką grającą w tle. Amatorskie ciche fajerwerki można zakupić np. sklepie z fajerwerkami PyroTech.

Odpowiednio zsynchronizowany podkład muzyczny jest w stanie zapewnić znacznie lepsze wrażenia estetyczne i dużo większą rozrywkę, aniżeli sam rozchodzący się we wszystkich kierunkach odgłos rozmaitych wystrzałów. Dla organizatorów i reżyserów takich pokazów ciche fajerwerki pozwalają na bardziej artystyczną ekspresję, ponieważ wszyscy odbiorcy tego wydarzenia mogą się skupić wyłącznie na odbiorze widowiska na poziomie estetycznym w dokładnie taki sposób, w jaki zaplanowany został scenariusz. Taka elastyczność sprawia, że zawsze możliwe jest dopasowanie widowiska do konkretnej okazji czy do warunków otoczenia – np. pokaz w krajobrazie naturalnym powinien nie zakłócać życia okolicznej zwierzyny, więc odbycie show w plenerze będzie możliwe tylko dzięki temu, że obecnie na rynku dostępne są tzw. silenty.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1513 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-11
Jestem bardzo zadowolona zarówno z kontaktu zjak i z całej obsługi zamówienia.Polecam i pozdrawiam całą ekipę .
2024-05-07
Polecam sprzedawcę
pixel