Darmowa dostawa od 400,00 zł

Co to jest pirotechnika sceniczna?

2020-12-07
Co to jest pirotechnika sceniczna?

Podczas jakich okazji wykorzystuje się pirotechnikę sceniczną?

Pokaz pirotechniczny wymaga oczywiście odpowiedniej wielkości pomieszczenia, które musi być także wysokie. Zwykle takie pokazy mają miejsce w dużych aulach i halach, ale mogą odbywać się też na scenach telewizyjnych i teatralnych. Gdzie można liczyć na pokaz pirotechniki scenicznej?

  • podczas gal wręczenia nagród,
  • na koncertach,
  • podczas eventów telewizyjnych,
  • na galach biznesowych,
  • na weselach,
  • podczas imprez sportowych.

To od organizatora zależy, czy zdecyduje się zatrudnić profesjonalną ekipę, która przygotuje taki pokaz. Wymaga to doświadczenia i wprawy, ale również ścisłej współpracy z dźwiękowcami i reżyserem. Często organizacja pokazu wymaga zaangażowania wielu różnych osób i licznych przygotowań.

Na jakie efekty można liczyć organizując pokaz sceniczny?

Podstawę tego typu pokazów stanowią zazwyczaj taka pirotechnika jak fontanny iskier, które mogą osiągać od dwóch aż do 10 metrów wysokości. W większych przestrzeniach można również zastosować miny i komety w rozmaitych kolorach, a te osiągają już wysokość od pięciu do nawet pięćdziesięciu metrów.

Pirotechnika sceniczna cechuje się nieskończonymi możliwościami ustawień i aranżacji. Stosuje się jednocześnie elektroniczny system odpaleń, który daje wiele opcji kreacji pokazów niepowtarzalnych, zsynchronizowanych z wybraną muzyką.

Najczęściej ładunki fontanny iskier odpalane są podczas gal wręczania nagród. Zwycięzca wchodzi wówczas na scenę, która znajduje się na podwyższeniu, a w tym momencie odpalane są jednocześnie fontanny znajdujące się z tyłu. Ich ilość uzależniona jest od wielkości sceny, ale tradycyjnie odpala się cztery. Wszystkie te produktu można zakupić w naszym sklepie z fajerwerkami.

Poza tym, fontanny iskier wykorzystuje się również jako dodatek do pokazu konfetti. W blasku takiej fontanny metalizowane konfetti błyszczy przepięknie i razem stanowi to wyjątkowo widowiskowy pokaz.

Czy pokazy sceniczne są bezpieczne?

Bardzo ważne jest, aby korzystać tylko i wyłącznie z pomocy profesjonalistów, którzy znają się na pirotechnice i są przeszkoleni. Fontanny iskier wyrzucają z siebie duże ilości drobnych i zimnych iskier. Dym wytwarzany podczas palenia ładunku nie jest groźny dla ludzi i ich zdrowia. Istotną kwestią jest zachowanie właściwej strefy bezpieczeństwa. W przypadku fontann jest to około 1-2 metra, zaś w przypadku komet i min jest to od 3 do 5 metrów. Taki bufor sprawia, że żaden z uczestników imprezy na pewno na niej nie ucierpi.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1533 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-03
wszystko zgodnie z opisem. działa efekt zrobił to co trzeba. godne polecenia. obsługa najwyższy poziom.
2024-06-02
Towar zgodny z moimi oczekiwaniem Polecam
pixel